En eski kaplamalardan biri olan Rilsan® kaplama, 35 sene önce, metalleri kaplamak için geliştirilmiştir. Rilsan® termo-plastik bir kaplama olup toz polyamide 11 dir.

Çalışma ortamında belirli sıcaklığı geçmeyecek tüm malzemeler Rilsan® kaplanabilir. Rilsan® 1000’a µ kadar istenilen kalınlıkta uygulanabilir.

RILSAN’IN TEMEL ÖZELLİKLERİ
· Anti korozif etki
· Aktif kimyasallara direnç
· Mükemmel aşınma direnci
· Düşük sürtünme kat sayısı (Borular içinde en düşük basınç kaybı)
· Düşük nem tutuculuk
· Açık hava şartlarında dayanım
· Düşük sıcaklıklarda bile darbelere karşı mükemmel direnç

Rilsan®, tekstil kimyasallarına karşı mükemmel bir dayanıklılık gösterdiği için silindirde oluşacak korozyonu önler. Böylece korozyonun silindire sarılmış kumaşa geçmesi engellenmiş olunur. Çok sert bir kaplama (80 Shore D) olduğu için de kolay kolay çizilmez, darbelere karşı dayanır.

Pü maçalarına yapılan Rilsan® kaplama, monoblok gövdenin, alüminyumun oxidasyonundan kaynaklanan kirlenmesini önler.

Rilsan® kaplama su endüstrisinde de etkili çözümler sunmaktadır. Suyun kalitesini bozmadan tesisatların ömrünü uzatır. Rilsan®, tesisatın borularını, flanslarını, dirsek bağlantılarını, ters dirsek bağlantılarını, çapraz bağlantılarını v.b. korozyona karşı korur. Çelik, dökme demir ve alüminyum en sert ataklara karşı korunmuş olur. Ayrıca Rilsan® içme suyunun içindeki bütün materyallere de uygundur ve birçok ülkede bu uygunluk sertifikalarla belgelendirilmiştir.

Rilsan® ;
· Su, deniz suyu
· Deniz buğusu
· Katodik ayrılma
· Hydrokarbonlar, solventler ve birçok kimyasala karsi mükemmel dayanıklılık gösterir.

Rilsan®’in çeşitli renk seçenekleri elimizde mevcuttur.