1980 yılında yabancı sermayeli bir şirket olarak kurulan Kafsan Endüstriyel Kaplamalar San.ve Tic. Ltd. Şti., 1998 yılından itibaren % 100 Türk sermayesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.
 
Kafsan, Zeytinburnu’nda 3.000 metrekarelik alana kurulu tesislerinde dünya standartlarında kaplamalar yapmaktadır. Kaliteyi uygun fiyat ile buluşturan güvenilir kaplamacı Kafsan’ın en büyük hedefi Türkiye’den sonra Orta Doğu’nun da lider kaplamacısı olmaktır.
 
2004 senesi içinde DuPont’un endüstriyel lisanslı kullanıcısı olmayı başaran firmamız, Avrupa’daki en yeni endüstriyel lisanslı kullanıcısıdır.
 
Kafsan, gelişmiş çevre bilinci ve çevre dostu teknolojik çözümler ile kaplamalardan çevreye zarar verebilecek atıkları çeşitli filtrasyon ve arıtma sistemleri kullanarak etkisiz hale getirmektedir.
 
Firmamızda deneyimli ve yetenekli kaplamacılarla, bilgili satış ve pazarlama sorumlularıyla en doğru kaplama çeşidi seçilerek müşterilerin teknik problemleri giderilmektedir.
 
Kafsan ın yaptığı kaplamalar arasında çeşitli fluropolymerler (Teflon®), geliştirilmiş termo- plastikler (Rilsan®) ve silikon reçine vardır.
 
Hizmet verdiği sektörler arasında ise tekstil, unlu mamuller, gıda, ambalaj, ayakkabı, kimya, beyaz eşya, otomotiv, havacılık ve savunma sanayii vb. bulunmaktadır.